BlogBahçe Bakımı İzmit Kocaeli

Bahçe Bakımı İzmit hizmeti arayışlarınızda Turkuaz Temizlik tecrübeli personelleri ve özverili iş anlayışıyla yanınızda. Bahçe evi tamamlayan narin, göz alıcı ve oldukça rahatlatıcı bir ortamdır. Bahçeye ve doğaya önem gösteren bireyler bahçelerini düzenlemek için çok çaba harcarlar veya bahçe bakımını yapması için bir görevliden yardım alırlar. Bahçe bakımı İzmit, Kocaeli gibi şehirlerde iş alanı olarak daha yaygındır. Aşağıda bahçe bakımıyla ilgili bazı bilgiler yer almaktadır.

Tarhların Yerleşim Planlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Tarh planlaması için bir kağıda bahçenin krokisini çizmek en doğru sonucu almaya yardımcı olacaktır. Bu kroki üzerinde hangi sebzenin hangi tarha ekileceği, tarhların uzunlukları ayarlanabilir. Bitkilerin konumu ise uzun bitkilerden kısa bitkilere doğru sıralanmalıdır, en öne en kısa bitki konacak şekilde bitki sıralaması yapılmalıdır.

Bahçe Tarhı İçin Toprak Nasıl Hazırlanır? | Bahçe Bakımı İzmit

Bahçe tarhına toprak yerleştirmeden önce bu alandaki yabani otlar ve eski bitki kalıntıları temizlenmelidir. Toplanan bitki kalıntıları toprağa gömülerek doğal bir gübre olarak kullanılabilir. Bahçe tarhında bulunan toprağın özellikleri bu noktada önem arz etmektedir.

Toprak ele alınıp sıkıldığında gevşek kalabiliyorsa kumlu toprak olduğu söylenebilir, birbirine yapışıyorsa killi toprak olduğu söylenebilir. Bu iki tür toprak bahçe bakımı için en doğru toprak çeşididir. Tarh yapılacak toprak karışımı içerisine kumlu toprakla olgun organik gübre, organik gübre, killi toprak ve bunlara nazaran daha fazla kumlu toprak katarak oluşturulabilir.

Bahçe Bakımı İzmit Kocaeli

Bu tarh toprağı döküldükten sonra üzerinde birikinti oluşmaması için düzlenmelidir. Kocaeli Bahçe bakımı İzmit bu hizmeti müşterilerine sağlamaktadır.

Tohum Ekimi İçin Gereken Sıcaklık Nedir? | Bahçe Bakımı İzmit

Tohumlar toprağa zemin ısısının ortalama olduğu 12 derece ve daha yüksek derecelerde ekilmelidir. Bu sıcaklıkta ekilen tohumlar büyümeyi garanti eder. Ancak yine de tohum paketi üzerinde yazan sıcaklık tohum için daha uygun olabilmektedir. Bahçe temizliği öncesi bakım işlemlerini bu şekilde sıralayabiliriz.

Bahçe Bakımı İzmit Nelere Dikkat Edilmelidir?

 1. Bahçe ve çiçek bakımı mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Bakımların mevsime uygun olmasına dikkat edilmelidir.
 2. Mevsime uygun miktarda toprağa gübre verilmeli ve besin takviyesi sağlanmalıdır.
 3. Gerekli bulunduğu durumlarda mutlaka ilaçlama yapılmalıdır.
 4. Toprağın pH, tuz ve mineral kontrolü yapılmalı ve dengesi yıl boyunca korunmalıdır.
 5. Çimler için de gübreleme ve ilaçlama işlemi uygulanmalıdır.
 6. Bitkilere zarar vermemesi için bahçeden yabancı otlar arındırılmalıdır.
 7. Ağaçlar mevsiminde budanmalıdır. Bu ağaçların yeniden canlanmasını sağlar.
 8. Sıcak havalarda sıklaşan bitki örtüsü gerekli alanlarda seyreltilmelidir.
 9. Yağmur ve rüzgardan etkilenen bitkiler eski konumlarına getirilmelidir.
 10. Bitki dipleri çapalanmalı ve su dengesi sağlanmalıdır.

Bahçe Bakımında İşlerin Sırası Nasıl Olmalıdır?

 • Önce dökülmüş yapraklar toplanmalıdır.
 • Bitki dipleri çapalanmalı ve diplerinde bulunan yabancı otlar ayıklanmalıdır.
 • Çimler biçilmelidir.
 • Hava serin değilse bahçe sulanmalıdır.
 • Gerekliyse ilaçlama yapılmalıdır.

İzmit temizlik şirketleri Turkuaz Temizlik tüm bu bahçe bakım işlerini bahçe bakımı İzmit müşterilerine özenle sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment