HizmetlerimizKocaeli okul temizliği

Okul temizliği hizmetimizden yararlanarak yasal bir zorunluluk olan eğitim kurumu temizlik işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Büyük bir sanayi ve ticaret şehri olan Kocaeli, aynı zamanda ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteleriyle bir eğitim şehridir.

Yılların deneyimi ve birikimi ile hizmet veren Turkuaz Temizlik Kocaeli merkezinde ve ilçelerinde oldukça saygın bir yere sahiptir. gerçekleştirdiği temizlik faaliyetleri ile kısa sürede kazandığı değer firmamızın müşteri merkezli bir çalışma prensibi edinmesi sayesinde olmuştur.

Okullar, pek çok öğrencinin bir arada eğitim gördüğü mekanlar olduğu için kısa sürede kirlenmektedir. Okulların temizliği periyodik olarak yapılmazsa ya da ihmal edilirse öğrencilerin çeşitli hastalıklarla karşı karşıya gelmesi muhtemeldir. Turkuaz Temizlik, çocuklarımızın sağlığını düşündüğü için temizlik konusunda oldukça titiz ve özenli hizmetler vermektedir.

[announcement icon=”dfd-icon-cup_star” main_style=”style-1″ main_layout=”layout-1″]Okul temizliği, çocuklarımızın eğitim gördüğü ilim ve irfan yuvası olan okullarımızın (ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite) her noktasının (tuvalet, lavabo, koridor, ofis, sınıf, pencere, cam, duvar, dış cephe) ayrıntılı ve titiz bir şekilde temizlik işlemine tabi tutulmasıdır.[/announcement][dfd_button button_text=”0544 861 62 46″ tooltip_text=”Mobilde Tıkla Ara” buttom_link_src=”url:tel%3A05448616246|title:%C5%9Eimdi%20Aray%C4%B1n||” icon_font=”dfd_icons” icon_dfd_icons=”dfd-icon-headphones” background=”#26c9f2″ hover_background=”#000000″ style=”style_6″]

Okul Temizliği Nedir?

Okul temizliği, çocuklarımızın eğitim gördüğü ilim ve irfan yuvası olan okullarımızın (ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite) her noktasının (tuvalet, lavabo, koridor, ofis, sınıf, pencere, cam, duvar, dış cephe) ayrıntılı ve titiz bir şekilde temizlik işlemine tabi tutulmasıdır.

Okullar, hassas olunması gereken yerlerdir. Bu yüzden Turkuaz Temizlik çocuklarımızın eğitim yuvalarının her bir köşesini hiçbir toz zerresi, kir ve kalıntı bırakmadan çağdaş temizlik araçları ile temizlemektedir.

Okul Temizliği Hangi Aralıklarla, Nasıl Yapılmalıdır?

Çocuklarımızın sağlığı için okul temizliği her gün yapılmalıdır. Elbette her gün yapılacak olan temizlik ayrıntılı bir temizlik değildir. Daha çok günlük kullanımın neticesinde ortaya çıkan kirler günlük temizlik esnasında dezenfekte edilir. Ancak okullar, en az ayda 1 kere olmak üzere ayrıntılı temizliğe tabi tutulmalıdır.

Ortak kullanım alanı olduğu için okullarda kapılar, kapı ve pencere kolları, sıra ve masalar, pencere ve camlar, tırabzanlar kısa sürede kirlenmektedir. Özellikle tuvalet ve lavaboların temizliği kaliteli temizlik ürünler ile yapılmalıdır ki çocuklarımızı daha sağlıklı bir eğitim ortamına sahip olsun. Okulundaki temizlik faaliyetlerini gören öğrenciler de hayatları boyunca temiz olmaya çalışırlar.

Kocaeli Okul Temizliği Hizmeti

Kocaeli’nde pek çok okul temizliği iş ilanları bulunmaktadır. Ancak siz de takdir edersiniz ki okul temizliği ciddi bir iştir. Bu yüzden uzman ve deneyimli personel tarafından yapılmalıdır. Turkuaz Temizlik, okul temizliği yapacak olan personelinde deneyim şartı aramaktadır. Temizlik çalışmalarında başlamadan önce personelimiz eğitim almaktadır. Bu eğitimler sadece temizlik konusunda değildir. İletişim, oryantasyon, nezaket gibi eğitimleri de kapsamaktadır.

Kocaeli okul temizliği

Okul Koridor Temizliği

Koridorlar okulların en çok kirlenen mekanlarıdır. Çocuklar teneffüste koridorlarda koşar ve oynarlar. Bu yüzden koridorlar çok tozlanır ve mikropların üremelerine elverişli hale gelir. Turkuaz Temizlik, koridorlarda biriken toz ve kirleri titiz şekilde temizlemekte, çocuklarımızın sağlığı için elinden geleni yapmaktadır.

Okullarda Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Okullarda zeminler en çok kirlenen bölümlerdendir. Çocuklarımız dışarıdan içeriye girerken, tuvaletten çıkarken birtakım kirleri ayakkabıları ile zemine taşımaktadır. Bu yüzden zeminler ciddi biçimde kirlenmektedir. Zeminlerin temizliği okullarda en önemli konulardan biridir.

İzmit Okul Temizleme Firması

Zemin temizliğinde öğrencilerin, öğretmenlerin ve diğer çalışanların sağlığına zarar vermeyecek deterjanlar kullanılmalıdır. Özellikle tuvalet zeminin temizliği için mikropları öldüren deterjanlar tercih edilmelidir. Temizlik esnasında güzel kokan, okula bahar havasını getiren şampuanlar da kullanılabilir.

Bunlardan başka kullanılan paspas da oldukça önemlidir. Eskimiş, kullanıla kullanıla yıpranmış, üzerine kir yapışmış, temizlenmemiş paspaslar zemini temizlemekten ziyade kirletir. Bir de tuvaletlerde ve dış zeminlerde farklı paspas ve fırçalar kullanılmalıdır.

Alanında deneyimli bir şirket olan Turkuaz Temizlik’ten randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment